Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

 

   Jsme malá chovatelská stanice bíglů.

   Po dostavbě rodinného domku,jsme si mohli konečně splnit dlouholetý sen a pořídit si pejska.Hned od začátku jsme věděli,že to bude rozhodně bígl,který se nám vždy moc líbil.

 A tak do našeho domu v listopadu v roce 1997 přišel psí obyvatel-krásná ,byť nepapírová fenka Jessinka.

Po několika letech společného života s Jessinkou jsme se rozhodli,že se chovu bíglů chceme věnovat ve větší míře a proto jsme si v roce 2003 pořídili fenku s PP -Antoanett Black Bohemia.

 Když jsme s Antoanett udělali potřebné výstavy a zkoušky k uchovnění,tak jsme v roce 2005 založili chovatelskou stanici pod názvem -Nymphaea Alba. 

 V roce 2006 jsme se od Arninky dočkali našich prvních štěňátek,bylo jich hned šest a chyběly jim jen mašličky,byly to samé holčičky.Loučení s nimi bylo těžké,tak aby nám nebylo smutno,tak jsme si jednu holčičku jménem Annie nechali doma.A tak se naše chovatelská stanice rozrostla o dalšího psího miláčka. 

  Antoanett byla již od od prvního vrhu tou nejzodpovědnější matkou,o své potomky se vždy s láskou a péčí starala.To nám měla možnost dokázat i při ještě dalších 3 vrzích.

Ve druhém vrhu se v roce 2007 narodilo pět štěňátek-z toho 3 holčičky a 2 kluci.Opět jsme si jedno štěně ponechali a to harepiedku Beu,druhá harepiedka Belinda je v Německu,kde dělá radost paní chovatelce svými výsledky na výstavách a svými vrhy krásných štěňátek.Bea nám bohužel ve 4 letech náhle odešla do psího nebe,je nám po ní hrozně smutno.

Ve třetím vrhu v roce 2009 se narodilo dokonce 8 štěňat,4 holky a 4 kluci a opět jsme si nechali fenečku Carinku. Je to roztomilá mazlivá fenečka.

V červnu 2009 jsme si přivezli od manželů Trpkošových fenečku Clever Cinderella Rabbit Run,doma jí říkáme Cety.Cetynka je moc hodná fenečka,jsme moc rádi,že ji máme,dělá nám radost i na výstavách.

V roce 2010 porodila Antoanett svá poslední štěňátka,6 kluků a 2 holky.V letošním roce se z naší zasloužilé matky stala v naší domácnosti babička,neboť její dcera z prvního vrhu-Annie, porodila 3 krásná zdravá štěňátka.

Po celá léta,kdy se věnujeme chovu bíglů jim věnujeme takřka všechen svůj volný čas.Děláme to však s láskou.Odměnou jsou krásní a spokojení pejsci,kteří nám dávají svou přízeň najevo každý den.

Mimo to nám samozřejmě dělají radost i jejich výsledky na výstavách a zkouškách.

 Bígl je pejsek do každé rodiny,která na něj bude mít aspoň trochu času,je společenský,neagresivní,může být v rodině i kde jsou malé děti,nikdy jim neublíží, o čemž jsme se už několikrát přesvědčili,většina majitelů našich štěňátek mají malé děti.

 Můžete ho mít jen tak pro radost,anebo na výstavy,agility a jiné sporty.Smyslem psího života je dělat člověku radost,na oplátku si zaslouží,aby jsme jejich náklonnost opláceli svou láskou a péčí.

 Bez bíglů si už život nedokážem představit.